נדל"ן מסחרי באתונה

נדל"ן מסחרי באתונה

נדל"ן מסחרי באתונה

אנשים רבים שצברו הון עצמי מסוים ולא מעוניינים שישכב סתם כך בבנק, בוחרים להשקיע בנכסי השקעות נדל"ן באתונה ובפרט בנכסי נדל"ן מסחרי באתונה על מנת שסכום הכסף שברשותם יניב תשואה ויגדל. אחד מאפיקי ההשקעה שרבים בוחרים לפנות אליהם הוא השקעה בנכסי נדל"ן, אולם לעתים קרובות, המשקיעים הישראלים אינם רואים בכך אופציה משתלמת כאשר מדובר בהשקעות בתוך ישראל. מדיניות המיסוי הישראלית אינה תמיד מעודדת את המשקיעים, עד כדי כך שלעתים, הם מעדיפים לפנות לאפיקי השקעה אחרים. אולם רבים מהמשקיעים הישראלים כבר מצאו פתרון בדמות השקעה בנכסים במדינות זרות בהן המדיניות ידידותית יותר. על כן, בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר ישראלים שהם בעליהן של נכסים במגוון מדינות, בהן אנגליה, פולין, גרמניה ועוד.

השקעה בנכסי נדל"ן מסחרי באתונה או ביוון, בכלל, נחשבת כיום למשתלמת במיוחד. לאורך העשור האחרון העולם כולו עוסק במשבר הכלכלי שפקד את יוון, מה שעשוי לגרום לאנשים לחשוב שההשקעה בנכסים ביוון אינה משתלמת; לרוב, כאשר מדינה מידרדרת למשבר כלכלי, המשקיעים בורחים על מנת לנסות להגן על כספם. אולם במקרה של יוון, ההפך הוא הנכון. בעקבות המשבר הכלכלי, המחירים של מגוון מוצרים ביוון, ובהם של נכסי נדל"ן, צנחו, ולאור זאת ניתן להשיג נכסי נדל"ן ביוון במחירים אטרקטיביים להפליא. אולם בשנים האחרונות יוון החלה להתייצב, וצפויה להתאושש מהמשבר כבר בשנים הקרובות, מה שיוצר חלון הזדמנויות קצר לרכישת נכסי נדל"ן ביוון במחירים נמוכים עם צפי לתשואה גבוהה יחסית.

מהו נדל"ן מסחרי

כאשר מדברים על הנושא של נדל"ן להשקעה, חשוב להבחין בין נדל"ן למטרות דיור לבין נדל"ן מסחרי. נדל"ן מסחרי הוא שם כולל לכל סוג של נכס נדל"ן אשר אינו מיועד למגורים – כמו חנויות, שטחי מסחר, משרדים, קרקעות ועוד. גם מבחינה חוקית יש הבדל בין נדל"ן מסחרי לנדל"ן למטרות מגורים, ועל כן גם משקיעים שכבר התנסו ברכישת נכסי נדל"ן באתונה, צריכים לוודא כי הם מכירים את כל הדקויות שקשורות לתחום הספציפי של השקעה בנדל"ן מסחרי. מכיוון שמדובר בהשקעה בחו"ל, שגם ככה דורשת היכרות עם מדיניות המיסוי המקומית, עם הכלכלה, התרבות, התיירות ועוד, מומלץ להיעזר בשירותיו של גורם מקצועי כמו חברת "נדל"ן יוון" על מנת להקל על התהליך. גורם מקצועי המתמחה בתחום יכול לספק את כל המידע הדרוש, לסייע במציאת נכס העונה על הדרישות, לסייע בהתמודדות עם ההליכים הבירוקרטיים וכמובן, לדאוג לתחזוקה השוטפת של הנכס. באופן הזה, תוכלו להיות בטוחים כי לא תפספסו שום פרט חשוב לפני שאתם משקיעים את הכסף שלכם.

אפשרויות נוספות להשקעה בנכסי נדל"ן ביוון

אתונה, בירת יוון, ללא ספק מהווה מוקד משיכה מרכזי למשקיעים. בשל היותה מרכז היסטורי, תרבותי ומסחרי, ניתן לאתר בה הזדמנויות רבות לרכישת נכסי נדל"ן מסחרי באתונה משתלמים במיוחד. אולם גם למי שמעדיפים להתמקד בהשקעות נדל"ן ביוון למטרות מגורים, יש אפשרויות רבות. אחת מהן היא רכישת דירות נופש על מנת להשכירן לתיירים – היום, תיירים רבים בוחרים להתגורר בדירות במהלך הטיול שלהם, ולהחליף את חווית האירוח במלונות באחת אותנטית יותר, ולעתים קרובות גם זולה יותר. אתונה מהווה כמובן יעד מרכזי לתיירים, ועל כן, הביקוש לדירות נופש בה גבוה.
אפשרות נוספת היא השכרת דירות לסטודנטים הרבים שמתגוררים באתונה, ולומדים באוניברסיטאות הממוקמות בעיר. אפשרות זו מאפשרת השכרה לטווח רחוק, בהתאם למשך תכניות הלימודים, ויכולה ללא ספק להיות אפשרות מצוינת להשקעה. בכל המקרים – בין אם מדובר בנדל"ן מסחרי, בדירות נופש או בדירות למגורים של סטודנטים וכדומה – אין ספק שכדאי להיעזר גם הפעם בחברות ניהול, על מנת לדאוג שהנכס יתוחזק כראוי חרף המרחק הפיזי.

מעוניין לשמוע על השקעות נדל"ן בברלין? ממליצים להכנס ל"גרמניה ישראל" >>> השקעות נדל"ן בברלין

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
וואטסאפ
אימייל

טיפים נוספים​