נדל"ן באתונה – הזדמנות של אחת למיליון?

נדל"ן באתונה – הזדמנות של אחת למיליון?

נדל"ן באתונה

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים אשר משקיעים בנדל"ן מעדיפים לחפש נכסים להשקעה במדינות זרות. הדבר נובע מכך שמדיניות המיסוי הישראלית אינה תמיד מעודדת משקיעים, לעומת מדיבות אחרות בהן המדיניות עשויה להיות ידידותית יותר. אחת המדינות שבהן ניתן לראות כי המשקיעים הישראלים מתעניינים במיוחד היא יוון. נתון זה עשוי להפתיע רבים, בשל המשבר הכלכלי שמתרחש במדינה בשנים האחרונות. מסתבר כי בניגוד למה שנהוג לעתים לחשוב, למשבר זה יש השפעה חיובית דווקא לגבי המשקיעים בנכסי נדל"ן ביוון.

בשל המשבר, המחירים של מוצרים רבים ביוון, ובהם המחירים של נכסי הנדל"ן, צנחו בצורה משמעותית. בשוק הנדל"ן באופן ספציפי, ירדו המחירים בעשרות אחוזים. לכן, כיום, ניתן להשיג ביוון נכסי נדל"ן איכותיים – חדשים, הממוקמים באזורים אטרקטיביים – במחירים שאינם דורשים הון עצמי משמעותי. לצד המחירים הנוחים, מה שהופך את ההשקעה בנכסי נדל"ן ביוון למשתלמת באמת הוא הצפי להתאוששותה של המדינה מהמשבר. לפני מספר שנים חתמה יוון על הסכם שמטרתו לסייע לה לצאת מהשפל הכלכלי אליו הגיעה, ואכן החל משנת 2016 ניתן לראות כי המחירים בשוק הנדל"ן מתייצבים. בשנים הקרובות אמור מצבה הכלכלי של יוון להשתפר באופן משמעותי; לכן, נוצר חלון הזדמנויות שעתיד להסגר בעוד כשנתיים, אשר במסגרתו ניתן לרכוש נכסי נדל"ן ביוון במחירים אטרקטיביים במיוחד, אשר אמורים להניב תשואה גבוהה יחסית בשנים הקרובות. מדובר, אם כן, בהזדמנות נדירה מבחינת המשקיעים בנדל"ן.

מדוע להשקיע דווקא ביוון?

נשאלת השאלה מדוע כדאי לקחת חלק בתחום השקעות נדל"ן ביוון דווקא, שהרי ניתן לראות כי הישראלים נוטים להשקיע בנדל"ן אף במדינות נוספות. נוסף על הסיטואציה הכלכלית המיוחדת ביוון, אשר ללא ספק מושכת את המשקיעים, יתרון אחד של המדינה הים תיכונית הוא כמובן הקרבה הגאוגרפית שלה לישראל, אשר מאפשרת למשקיעים "לקפוץ" לנכס שלהם בקלות, יחסית לעובדה שהוא ממוקם במדינה אחרת. יתרון נוסף הוא מדיניות המיסוי ביוון, אשר נחשבת לידידותית במיוחד כלפי הרוכשים נכסי נדל"ן להשקעה, ומקלה עליהם בהיבטים רבים.

כמו כן, ניתן לציין לחיוב את מגוון קהלי היעד של נכסי נדל"ן ביוון, ובפרט באתונה, אשר מאפשרים למשקיעים לבחור את אפיק ההשקעה שלהם בהתאם לצרכים המסוימים שלהם. כך לדוגמה, ניתן להשקיע בדירות לתיירים, הן בערים הגדולות כמו אתונה, והן באיים המתוירים כגון מיקונוס, רודוס או כרתים. בשנים האחרונות, יותר ויותר תיירים מעדיפים להתגורר בדירות נופש ומוותרים על האירוח המסורתי בבתי מלון, ובכך מתאפשר להם לחוות חוויה אותנטית יותר בעלות נוחה יחסית. השכרה לתיירים עשויה להיות רווחית יותר מבחינת המחיר ללילה, אולם היא כמובן מצריכה ניהול שוטף ואינטנסיבי של הנכס. מי שמעוניין בהתעסקות מינימלית עם הנכס שברשותו, יכול לבחור דווקא בנכסים המתאימים לסטודנטים, אשר ממוקמים בערים בהן יש אוניברסיטאות, ובראשן אתונה, הבירה. באזורים אלה, ניתן להשכיר את הדירות לטווח רחוק עבור סטודנטים וליהנות משקט יחסי.

ניהול נכסי נדל"ן ביוון

אחת השאלות שעולות בקרב אנשים שמתעניינים בהשקעה בנדל"ן במדינה זרה היא כמובן כיצד מנהלים את הנכס שאינו נמצא במרחק נסיעה, וממוקם במדינה שאת שפתה המשקיע אינו דובר. במקרים כאלה, נהוג לשכור את שירותיהן של חברות ניהול שונות, כמו "נדל"ן יוון", אשר דואגות לניהולו השוטף של הנכס בשגרה. גם בתהליך הרכישה עצמו, כדאי להיעזר בגורמים מקצועיים אלה, על מנת לבצע עסקה משתלמת המיטיבה עם המשקיע. ההיכרות עם המדינה בה משקיעים היא חשובה, וחברות אלה יכולות לספק את כל הידע הדרוש – על הסביבה החברתית והתרבותית, על מדיניות המיסוי ועוד.

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
וואטסאפ
אימייל

טיפים נוספים​