מיסוי נדל"ן ביוון – כל מה שצריך לדעת

מיסוי נדל"ן ביוון – כל מה שצריך לדעת

מיסוי נדל"ן ביוון

משקיעים ישראלים רבים אשר מעוניינים ברכישת נכסי נדל"ן להשקעה בוחרים לחפש את הנכסים המתאימים במדינות זרות. הסיבה היא שאחד הדברים שמשפיעים בצורה המשמעותית ביותר על רווחיות העסקה הוא מדיניות המיסוי הקיימת במדינה בה נרכשים הנכסים. בישראל, מדיניות המיסוי אינה תמיד מיועדת לעודד משקיעים בנדל"ן, ולכן רבים פונים לביצוע רכישות במדינות אחרות. אחת המדינות שבהן שוק הנדל"ן פופולארי במיוחד מבחינת המשקיעים הישראלים היא ללא ספק יוון. המדינה האירופית נמצאת רק כמה שעות מישראל, מה שללא ספק מהווה יתרון משמעותי עבור המשקיעים. בנוסף, מדיניות המיסוי הנהוגה בה נחשבת לנוחה במיוחד עבור משקיעים.

מדיניות המס על נדל"ן ביוון

ביוון, לעומת ישראל, מדיניות המיסוי דווקא מעודדת משקיעים ולכן היא נוחה למדי. היא נוחה במיוחד עבור המשקיעים הישראליים, בשל אמנת כפל המס שנחתמה בין ישראל ליוון לפני מספר שנים. מטרתה של אמנה זו למנוע מיסוי כפול של ישראלים או יוונים בגין רווחים שהפיקו במדינה השניה, ובין השאר היא מקנה הטבות שונות שחלות על המשקיעים הישראלים בנכסי נדל"ן ביוון. עם זאת, נדרשים כמובן המעוניינים בהליך השקעות נדל"ן ביוון לשלם סוגים שונים של מסים, כנהוג. ראשית, על המשקיעים לשלם מס רכישה עבור כל נכס שהם רוכשים. מס הרכישה מתבסס על שווי הנכס, אולם חשוב לציין כי שווי הנכס לצורך חישוב מס הרכישה לעתים קרובות שונה באופן משמעותי משוויו האמיתי בשוק. לכן, חשוב לבדוק מה שווי הנכס מבחינת מס הרכישה טרם ביצוע העסקה.

בנוסף, יש לשלם מסים נוספים, כגון מס רכוש – מס שנתי שיש לשלם בעבור כל נכס. מס זה נמוך במיוחד והוא לרוב עומד על פחות משנים עשר יורו בשנה. כמו כן, יש לשלם ארנונה, אשר מבוססת גם היא על שווי הנכס לצורך מס הרכישה. הארנונה עבור נכסי נדל"ן ביוון משולמת דרך חשבון החשמל, ולכן אם הדירה ריקה ולא מתגוררים בה, לדוגמה כאשר מדובר בדירת נופש המושכרת לפרקים, חשוב לנתק את החשמל על מנת שלא תיגבה ארנונה נוספת. מס נוסף שחשוב להכיר הוא מע"מ. ביוון, נגבה מס זה עבור כל נכס שאישור הבניה שלו ניתן לאחר שנת 2007 ונקנה ישירות מהיזם. על כן, כאשר בוחנים נכסים להשקעה, מומלץ לבחור בנכסים חדשים שאישור הבניה שלהם התקבל טרם שנת 2007.

מעבר למסים אלה, יש לשלם מס גם על ההכנסות השוטפות מהנכסים, כלומר על שכר הדירה שמתקבל. מס זה הוא הדרגתי בהתאם לשיעור ההכנסות, אולם ביוון יש אפשרות לרשום נכסים על שם מספר בני משפחה וכך ליהנות משיעור מס נמוך יחסית. מס נוסף שיש לקחת בחשבון הוא מס רווח הון במכירה. אם הנכס ישן, עשויה להיות הפחתה במס, שיכולה להגיע עד כדי 60%. פרט נוסף שכדאי לדעת הוא שהמס עשוי לעלות אם מוכרים בתקופה של שנתיים למעלה משני נכסים. לכן, מומלץ למכור את הנכסים בהדרגה או לרשום אותם על שם בני משפחה שונים.

מדוע כדאי להיעזר בחברת ניהול

כלל המידע הזה, ופרטים רבים אחרים, חשוב מאוד ובעל השפעה מכרעת על הרווחים מההשקעה בנכסי נדל"ן ביוון. הדרך היעילה ביותר לוודא כי אתם חשופים לכל המידע הנדרש טרם ביצוע רכישה היא לפנות לחברת ניהול מקצועית אשר תסייע בידכם למצוא את הנכסים שמתאימים לדרישותיכם, לבצע את הרכישה, להתמודד עם כל ההליכים הבירוקרטיים וכמובן, להכיר את כל המידע החשוב על מדיניות המיסוי במדינה. היעזרות בחברות כמו "נדל"ן יוון" המתמחות בתחום תאפשר לכם לבצע את העסקאות המשתלמות והרווחיות ביותר עבורכם ולדעת שאתם בידיים טובות.

 

מעוניין לשמוע על השקעות נדל"ן בגרמניה? ממליצים להכנס ל"גרמניה ישראל" >>> השקעות נדל"ן בגרמניה

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
וואטסאפ
אימייל

טיפים נוספים​