הקשר בין תיירות לנדל"ן ביוון

הקשר בין תיירות לנדל"ן ביוון

הקשר בין תיירות לנדל"ן ביוון

ישראלים רבים אשר מעוניינים להשקיע בנכסי נדל"ן מעדיפים לוותר על העסקים בישראל, ולפנות למדינות זרות על מנת לחפש נכסים לצורך השקעה. הדבר נובע מכך שמדיניות המיסוי הישראלית אינה תמיד מעודדת את המשקיעים בתחום הנדל"ן, בעוד שבמדינות אחרות המדיניות הנהוגה עשויה להיות ידידותית יותר, ובכך להפוך את העסקאות למשתלמות יותר עבורם. בשנים האחרונות, הפכה יוון למוקד משיכה מרכזי למשקיעים ישראלים בנדל"ן בשל מדיניות המיסוי הנוחה שנהוגה בה; אמנת כפל המס אשר חתמו ביניהן שתי המדינות, שמקנה לישראלים הטבות שונות; קרבתה הגאוגרפית לישראל אשר מאפשרת נגישות פיזית גבוהה לנכסים; וכמובן, בשל ההתרחשויות הכלכליות בה.

לפני כעשור פקד את יוון משבר כלכלי חמור כתוצאה מהתנהלות כלכלית לא נכונה בעת מיתון, אשר הוביל לצניחת המחירים של מגוון מוצרים בשוק, ובהם גם מחירי הנדל"ן. מאז, ניתן להשיג ביוון נכסי נדל"ן מושקעים וחדשים הממוקמים באזורים מבוקשים במחירים נמוכים מאוד יחסית, אשר אינם דורשים הון עצמי משמעותי. אולם מה שמושך יותר מכל את המשקיעים הוא הצפי להתרחשויות העתידיות. לפני מספר שנים, חתמה יוון על הסכם שמטרתו לשפר את מצבה, ומאז שנת 2016 ניתן לראות כי הכלכלה היוונית הולכת ומתייצבת. בשנים הקרובות היא צפויה להתאושש כמעט לגמרי מהמשבר החריף, מה שיצר חלון הזדמנויות קצר למשקיעים לרכוש נכסי נדל"ן ביוון, אשר אמורים להניב תשואה מכובדת מאוד בזמן שהכלכלה היוונית מתייצבת.

מי שוכר נכסי נדל"ן ביוון?

לאורך השנים, הפכה יוון למוקד משיכה משמעותי עבור תיירים, ואין ספק כי ירידת המחירים תרמה לכך. גם היום, מיליוני תיירים מגיעים לבקר ביוון מדי שנה וליהנות מנופיה הנפלאים, מחופיה היפים, מהאוכל הים תיכוני המשובח ומהתרבות התוססת. מבחינת משקיעי הנדל"ן, הפכו התיירים לקהל יעד מרכזי, בשל העובדה שבשנים האחרונות יותר ויותר מהם בוחרים לוותר על בתי המלון לטובת אירוח בדירות נופש, הנחשב אותנטי יותר, ובמקרים רבים גם זול יותר. לא מעט משקיעים בוחרים לרכוש נכסים הממוקמים באזורים המבוקשים ביותר מבחינת התיירים המגיעים ליוון – בין אם מדובר באיים המפנקים או בעיר הבירה המרשימה, אתונה.

אין ספק כי מי שמעוניין להשכיר נכסי נדל"ן ביוון לתיירים המגיעים לנפוש, צריך להעמיק את היכרותו עם תרבות התיירות במדינה. הישראלי הממוצע מכיר מספר מצומצם של איים תיירותיים ביוון, כמו רודוס או כרתים, אולם למעשה ישנם איים רבים המהווים יעדים תיירותיים. כמו כן, טרם רכישת נכסים העתידים לשמש כדירות נופש באיי יוון, יש לוודא כי המיקום הגאוגרפי של אותם נכסים טוב, כלומר, שהם קרובים לחוף הים, למרכזי המסחר והבילוי באי וכן כי נמל התעופה הקרוב נמצא במרחק סביר מהנכס. אפשרות נוספת לרכישת נכסי נדל"ן ביוון לצורך נופש תיירותי היא אתונה, עיר הבירה, אשר נהנית גם היא לאורך כל השנה מתיירים רבים מספור המגיעים להתרשם ממנה. במקרה כזה, כדאי לבחור גם כן בנכס שממוקם באזור מרכזי שבו תחבורה ציבורית מפותחת, אתרי בילוי ותרבות ועוד.

ניהול דירות נופש ביוון

אין ספק כי לעומת השכרת דירה למטרות דיור, כאשר משכירים דירה למטרות נופש, עולה פי כמה הצורך בתחזוקה שוטפת של הנכס. על כן, נהוג לשכור את שירותיה של חברת ניהול אשר יכולה לסייע לכם בשמירה על תחזוקת הנכס, מבלי שתצטרכו לבצע גיחות מרובות ליוון. אולם גם ללא קשר לניהול הנכס בשגרה, מומלץ להיעזר בגורמים מקצועיים כמו "נדל"ן יוון" אשר יקנו לכם את כל המידע הדרוש לצורך ביצוע עסקה משתלמת, יסייעו לכם במציאת השקעות נדל"ן ביוון שמתאימות לצרכיכם ויקלו על ההתמודדות עם התהליך הבירוקרטי.

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
וואטסאפ
אימייל

טיפים נוספים​