הקשר בין הקריסה היוונית למחירי הנדל"ן

הקשר בין הקריסה היוונית למחירי הנדל"ן

הקשר בין הקריסה היוונית למחירי הנדל"ן

רכישת נכסי נדל"ן לצורך השקעה אינה רעיון חדש. יחד עם זאת, בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר ישראלים שבוחרים לחפש נכסים מתאימים להשקעה דווקא מחוץ לישראל, בשל מדיניות המיסוי בישראל שאינה תמיד מסבירה פנים למשקיעים. בין היתר, הפך שוק הנדל"ן היווני לפופולארי במיוחד בקרב המשקיעים הישראלים. רבים אשר מודעים למשבר הכלכלי עמו מתמודדת יוון בשנים האחרונות ירימו גבה לנוכח נתון זה, אולם למעשה, מדובר בשוק משתלם במיוחד עבור המשקיעים. הסיבה לכך היא שבעקבות המשבר הכלכלי שחוותה יוון בשנת 2009, המחירים של נכסי נדל"ן ביוון צנחו בעשרות אחוזים, והובילו למצב בו ניתן לרכוש במחירים סבירים לחלוטין נכסים חדשים במיקומים אטרקטיביים. אולם מה שמושך את המשקיעים ליוון הוא הצפי של המדינה להתאוששות מהמשבר; בשנים הקרובות עתידה הכלכלה היוונית להתייצב, ועמה אמור לעלות גם השווי של נכסי הנדל"ן. לכן, משקיעים רבים פונים ליוון על מנת ליהנות מהתשואה הצפויה.

נדל"ן ביוון – המיקומים המבוקשים ביותר

היום, ניתן לשים את האצבע על מספר מיקומים שנחשבים לאטרקטיביים במיוחד בקרב משקיעים, וניתן לסווג אותם בהתאם לקהלי היעד. קהל היעד הראשון הוא כמובן תיירים, אשר מגיעים בהמוניהם ליוון מדי שנה ובשנים האחרונות, יותר ויותר מהם מעדיפים לוותר על האירוח בבתי המלון, ולחפש פתרונות לינה זולים ואותנטיים יותר. התיירים המגיעים ליוון מגיעים לערים שונות ביוון ובראשן אתונה, הבירה, וכמובן לאיים – רודוס, כרתים, מיקונוס ורבים אחרים. היתרון המרכזי של השכרת דירות נופש הוא עלות גבוהה יותר עבור כל לילה לעומת השכרה ממושכת, אולם יש לקחת בחשבון את הצורך בשירותיה של חברת ניהול ייעודית אשר תדאג לנהל את הנכס באופן שוטף.

מיקום מרכזי נוסף המושך משקיעים בנכסי נדל"ן ביוון הוא כמובן אתונה. עיר הבירה, בדומה לערים אירופיות אחרות, מתאפיינת בתחבורה ציבורית מפותחת, באתרי תרבות מגוונים ובמרכזי בילוי תוססים. לכן, היא מושכת כמובן לא מעט תיירים לאורך השנה. אולם לצד התיירים, יכולים ליהנות המשקיעים בנכסי נדל"ן באתונה מקהל יעד משמעותי נוסף – אוכלוסיית הסטודנטים הגדולה אשר מתגוררת בעיר. סטודנטים רבים מגיעים ללמוד באוניברסיטאות הממוקמות באתונה ומחפשים פתרונות דיור מתאימים, ולכן השקעה בנדל"ן המיועד לסטודנטים עשויה בהחלט להוות אפשרות טובה. אין ספק שהיתרון המשמעותי של קהל יעד זה הוא החוזים ארוכי הטווח, אשר מקנים לבעלי הנכסים שקט וודאות לאורך זמן.

כיצד לרכוש נדל"ן ביוון

נראה אם כך כי השקעות נדל"ן ביוון עשויות להיות משתלמות מאוד. יחד עם זאת, כמובן שיש צורך לבצע מחקר מעמיק טרם הרכישה על מנת לוודא שאתם מבצעים את העסקה הרווחית והמתאימה ביותר לצרכיכם. לשם כך, כדאי להכיר לפרטים את מדיניות המיסוי של יוון, שכן יש לה השפעה משמעותית על הרווח. כמו כן, יש להבין את התהליכים המתרחשים בכלכלה היוונית ואת המגמות הצפויות, וכן להכיר את המיקומים הפוטנציאליים השונים, את קהלי היעד ואת מאפייניהם. משימה זו עשויה להיות מורכבת לעתים, בין אם בשל הבדלי השפות או פשוט מכיוון שלא כולם פנויים מבחינה פיזית ומנטלית להשקיע בנושא. לכן, מרבית המשקיעים פונים לחברות מקצועיות ומנוסות כמו "נדל"ן יוון" אשר מתמחות בתחום ומסוגלות להקנות להם את כל הידע שיצטרכו על מנת לקבל את ההחלטות המשתלמות והמתאימות להם ביותר. כמו כן, מסייעות החברות המקצועיות בתחום גם במציאת נכסים רלוונטיים, בביצוע כלל הצעדים הבירוקרטיים המתחייבים, ואפילו בניהול השוטף של הנכס. בעזרת חברות ניהול כאלה, תוכלו להשקיע בנכס נדל"ן שיניב תשואה גבוהה, במרחק של כמה שעות בודדות בלבד מישראל.

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
וואטסאפ
אימייל

טיפים נוספים​