דירות למכירה באתונה – כל מה שצריך לדעת

דירות למכירה באתונה – כל מה שצריך לדעת

דירות למכירה באתונה

אנשים רבים שצברו הון משמעותי ומעוניינים להשקיע אותו על מנת שיצבור תשואה, רואים בשוק הנדל"ן יעד מרכזי להשקעה. אם אתם רוכשים לצורך השקעה את הנכס הנכון לאחר מחקר מעמיק, הכסף שלכם יכול לצבור תשואה של לא מעט אחוזים, אשר משאירים אבק לאפשרויות השקעה אחרות. אולם מדיניות המיסוי הישראלית אינה תמיד מסבירה פנים למשקיעים בנדל"ן, וגורמת לאלה להתחיל לחפש את מבוקשם במדינות אחרות, בהן ההשקעה תהיה משתלמת יותר עבורם. אחת המדינות שהפכה בשנים האחרונות למרכזית במיוחד בשוק ההשקעה בנדל"ן, ובפרט עבור המשקיעים הישראליים, היא יוון. במדינה זו תמצאו לא רק תיירים ישראלים רבים, אלא גם שפע נכסי נדל"ן הרשומים על שמם של ישראלים שחיפשו השקעה חכמה.

מדוע כדאי להשקיע ביוון?

מספר סיבות משמעותיות הופכות השקעות נדל"ן ביוון למשתלמות במיוחד עבור המשקיעים. אחת מהן היא כמובן מדיניות המיסוי הנהוגה במדינה, מדיניות שהכרתה חשובה עבור כל משקיע בשל השפעתה המשמעותית על הרווחים הפוטנציאליים מהעסקה. מדיניות המיסוי ביוון נחשבת ידידותית יחסית לזו הננקטת במדינות אחרות, ומבוססת על השיטה הפרוגרסיבית, כלומר, ככל שגובה ההכנסות עולה כך עולה המס, עד למס מרבי של 40 אחוזים. כמו כן, בין ישראל ליוון ישנה אמנת מס אשר מקנה הטבות מסוימות למשקיעים הישראלים ומונעת מיסוי כפול. יתרון נוסף שהופך את ההשקעה בנכסי נדל"ן ביוון להזדמנות נהדרת הוא כמובן אחוזי התשואה הממוצעים הגבוהים יחסית – בין 7% ל-10%, לעומת כ-6% תשואה ממוצעת לנכסים לצורך מגורים בישראל. כמובן, אין להתעלם מהעובדה שניתן להגיע מישראל ליוון בתוך שעות ספורות בלבד, מה שבהחלט מיטיב עם המשקיעים והופך את ביצוע העסקאות לנוח יותר ואת הנכסים לנגישים במיוחד.

בפרט באתונה, עיר הבירה היפה של המדינה האירופית, ייהנו המשקיעים בנכסי נדל"ן ביוון ממגוון קהלי יעד פוטנציאליים. בדומה לאזורים נוספים ביוון, אתונה מהווה יעד מרכזי עבור התיירים הרבים המגיעים לטייל במדינה. על כן, אפיק השקעה אפשרי הוא רכישת דירות נופש המיועדות לתיירים והשכרתם להן. היום, תיירים רבים מעדיפים להשתכן בדירות הממוקמות באזורים מרכזיים ודווקא נמנעים מהאירוח המסורתי בבתי מלון, גם בשל העלויות, הנמוכות יותר בדרך כלל בדירות נופש; וגם בשל היכולת לחוות חוויה אותנטית יותר במסגרת הטיול.

קהל יעד נוסף אליו ניתן לכוון כאשר רוכשים נכסי נדל"ן ביוון הוא קהל הסטודנטים. אתונה, בדומה לערי בירה אירופיות אחרות, מפותחת מאוד בהיבטים רבים ובין היתר מהווה בית ללא מעט אוניברסיטאות הממוקמות בשטחה. סטודנטים רבים שלומדים באוניברסיטאות אלה בוחרים לשכור דירות בעיר ומחפשים פתרונות דיור מתאימים. בשל הביקוש הרב לדירות בקרב הסטודנטים, רכישת נכס על מנת להשכירו לקהל יעד זה בהחלט עשויה להיות משתלמת, ובנוסף תקנה למשקיע את היתרון הלא מבוטל של השכרה לטווח ארוך.

איך לנהל נכסי נדל"ן ביוון

אחת השאלות שעולות בקרב מי שמעוניינים להשקיע בנכסים בחו"ל היא כמובן מה הדרך הטובה ביותר לבצע את התהליך. היום, נהוג לפנות לחברה מקצועית על מנת שתסייע לכם ותקל על ביצוע הרכישה. חברות כמו "נדל"ן יוון" מתמחות ברכישת נכסי נדל"ן ביוון – הן יספקו לכם את כל המידע שחשוב לדעת טרם הרכישה; יסייעו לכם למצוא את הנכס המושלם שעונה על כל הדרישות שלכם; וידאגו להשלמת כל הצעדים הבירוקרטיים הנדרשים. עם סיום התהליך, בהתאם לצורך שלכם, יוכלו חברות אלה גם לנהל את הנכס שלכם באופן שוטף. כך, תידרשו להשקעה מינימלית בנכס שלכם, בזמן שהוא צובר תשואה משמעותית.

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
וואטסאפ
אימייל

טיפים נוספים​