איך לבצע בדיקות על האזור בו רוצים לקנות נכס להשקעה ב-יוון?

איך לבצע בדיקות על האזור בו רוצים לקנות נכס להשקעה ב-יוון?

Holiday,Villas,At,Resort,,Crete,,Greece

השקעה בדמות רכישה של נכס להשקעה ביוון מגלמת בחובה לא מעט סיכונים. למעשה, לא מעט ישראלים שבחרו להשקיע במדינה נותרו עם מפח נפשי משמעותי בעקבות עסקה שנראתה על הדף כאידיאלית אולם בפועל הובילה לירידת ערך משמעותית. כיצד בכל זאת ניתן להבטיח כי ההשקעה אותה אתם עתידים לבצע תהיה משתלמת לטווח הרחוק? להלן מספר דגשים חשובים:

מדד התשואות הממוצע

בדיקה של ממד התשואות הממוצע לשכונה ולסוג הנכס אותו אתם עתידים לרכוש הוא חלק בלתי נפרד משורת הבדיקות אותה נדרש לבצע. כיום ניתן להיעזר במנועים ייעודים שבוחנים את מדד התשואות לאורך חודשים ושנים, מתוך מטרה לאפשר למשקיעים לקבל  תמונה ברורה לגבי גובה התשואה ופוטנציאל הצמיחה.

בדיקת התשתיות באזור

התשתיות בשכונה ובאזור שבו אתם עתידים להשקיע הן בעלות תפקיד משמעותי בעליית ערך הנכס. ככל שהתשתיות מפותחות יותר, כך הביקוש למגורים כמו גם השכרת דירות למטרות תיירות עולה. שימו לב כי התשתיות כוללות לא רק את מערכת הכבישים אלא גם קרבה לתחבורה ציבורית, חניות ועוד.

הערכת שווי הנכס וכדאי העסקה

הערכת שווי הנכס ע”י שמאי היא בדיקה חיונית שתקבע לא רק את המחיר הראשוני בעבור ביצוע ההשקעה אלא גם תספק לכם תמונה מדויקת לגבי היקף ההשקעה הכספי, בעבור שיפוץ הנכס. בנקודה זו נסביר כי רוב הנכסים ביוון אינם מתוחזקים, בוודאי כאשר מדובר באזורים מרוחקים יותר מעיר הבירה אתונה.

אופי השכונה

אופי השכונה הוא מרכיב משמעותי בתהליך קבלת ההחלטות, מאחר ובאופן טבעי שכונות מבוקשות במרכזי הערים זוכות לביקוש גבוה ובהתאם לכך גם למינוף כספי ההשקעה. שימו לב כי אם אתם מחליטים להשקיע בשכונות קשות יותר מבחינת טיב האוכלוסייה, ניתן אומנם להפחית את סכום ההון הראשוני אולם היכולת שלכם להשכיר את הנכס למטרות של מגורים או תיירות הופכת למוגבלת ומאתגרת יותר.

מימון בנקאי

קבלת מימון בנקאי לטובת ביצוע ההשקעה מהווה בדיקה נוספת אותה נדרש לבצע, מתוך מטרה להבין מהו ההון אותו אתם נדרשים להביא מהבית לטובת השלמת עסקת הנדל”ן.

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
וואטסאפ
אימייל

טיפים נוספים​